יום ה', כט’ בתשרי תשע”ה
דף הבית אודות דבר המנהל תקנון חדר מורים יצירת קשר
שנה טובה. שנה של אחווה ורעות, לימוד וסיפוק.
תלמידים ומורים יקרים, שנה חדשה וגם אנחנו מתחדשים. ביחד כולנו דואגים אחד לשני, עוזרים אחד לשני וגם משדרגים את האתר- מוסיפים תשבצים, חידות, אתגרים- לומדים ביחד.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
שלום תלמידים, סלילת הכביש החדש מתל אביב לירושלים מתקדמת, וסיימו לחפור מנהרה. פתחו את הכתבה וקראו
קרא עוד...
מגלים עולם של חסד במדינה שלנו
שלום ילדים,לחלק מכם אבא או אח או דוד או שכן נמצאים עכשיו במילואים. כולנו רוצים ליטול חלק ולעזור. איך יכול לעזור מי שלא נמצא בצבא? יש הרבה דרכים. יש הרבה אנשים טובים ששולחים אוכל, עוזרים לנשים שנשארו בבית לטפל בילדים, מתפללים, מבקרים חולים ועוד הרבה הרבה דברים טובים.בעזרתכם נפיץ את הטוב וע"י הפצת הטוב נגביר את האור של עם ישראל והקב"ה יעזור לנו .
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
סלעי מוארקי - מה זה? איפה זה?
מוארקי הוא כפר דייגים קטן בחוף המזרחי של האי הדרומי של ניו זילנד. הכפר זכה לתהילה ברחבי העולם בגלל תופעה גיאולוגית יוצאת דופן - סלעי אבן גדולים בצורה כדורית מושלמת, הפזורים על החוף החולי. הסלעים, כך משערים, נוצרו מסחופת על קרקעית הים הפרהיסטורי, ומהווים פלא גיאולוגי.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
מה רבו מעשיך ה - בעקבות הבריאה , תופעות טבע, המצאות ועוד...- כתות ה
" וְהַיְלָדִים הָאֵלֶּה אַרְבַּעְתָּם נָתַן לָהֶם הָאֱלֹהִים מַדָּע וְהַשְׂכֵּל בְּכָל סֵפֶר וְחָכְמָה..." - ספר דניאל.בפעילות השנתית שלנו עקבנו אחרי תופעות טבע, ראינו את כוחו וגבורתו מלא עולם, עקבנו אחרי המצאות של אנשים שהקב"ה נתן להם את החכמה והבינה. פתחו את הכתבות השונות. בכתבה הנוכחית מצורפים מספר תוצרים של התלמידים. = חידון טריוויה נחמד. בכתבה השניה יש מצגת בנושא זמן. והשאר- כדאי ושווה להיכנס.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
יש לך זמן? מה זה זמן? מקדישים את הזמן ללמוד על הזמן. כב ניסן תשע"ד
שלום תלמידים, בשיעורים שנשארו עד סוף השנה נעסוק בנושאי זמן, חודשים, קו התאריך ועוד...בקישור המצורף יש פעילות מתוקשבת. פתחו ועבדו. בהצלחה
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
יום שני, יז אדר א - התפרצות הר געש באינדונזיה
אינדונזיה: הר געש התפרץ - אלפים פונו מבתיהםהתפרצות של צבעים: הר געש פולט עשן אדום הר סינבונג הוא אחד מ-129 הרי געש פעילים באינדונזיה. במשך 400 שנים היה ההר שקט ונחשב בלתי פעיל, אך הרצף נקטע באוגוסט 2010. מאז שקט ההר שוב עד להתפרצות נוספת בספטמבר 2013.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
"מה רבו מעשיך ה" - מפלי הניאגרה בארה"ב וקנדה קפאו!!! חדשות טריות ליום חמישי, ח שבט תשע"ד -
תלמידים יקרים,השבוע שאלנו את עצמינו אם הnפלים יקפאו השנה- ויש כתבה בהמשך העמוד המראה תמונות של המפלים קפואים לפני הרבה שנים. אבל היום התברר שגם השנה המפלים קפואים!!! כנסו לכתבה וראו תמונות, ואחרי כן כדאי להיכנס ולראות את הכתבה הקודמת עם תמונות משנים קודמות!!!
קרא עוד...
14:03 (09/01/14)
תגובות: -1   צפיות: -1
מתפללים לבשורות טובות , להצלת החטופים
כ"ד סיון התשע"ד פרק תהילים להחזרתם של שלושת החטופים: שִׁיר, לַמַּעֲלוֹת:אֶשָּׂא עֵינַי, אֶל-הֶהָרִים-- מֵאַיִן, יָבֹא עֶזְרִי. עֶזְרִי, מֵעִם יְהוָה-- עֹשֵׂה, שָׁמַיִם וָאָרֶץ.אַל-יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ; אַל-יָנוּם, שֹׁמְרֶךָ. הִנֵּה לֹא-יָנוּם, וְלֹא יִישָׁן-- שׁוֹמֵר, יִשְׂרָאֵל. יְהוָה שֹׁמְרֶךָ; יְהוָה צִלְּךָ, עַל-יַד יְמִינֶךָ. יוֹמָם, הַשֶּׁמֶשׁ לֹא-יַכֶּכָּה; וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה. יְהוָה, יִשְׁמָרְךָ מִכָּל-רָע: יִשְׁמֹר, אֶת-נַפְשֶׁךָ. יְהוָה, יִשְׁמָר-צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ-- מֵעַתָּה, וְעַד-עוֹלָם.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
קרא עוד...
חידון חנוכה שלב ב תשע"ד
תלמידים יקרים,היום אנחנו נבחנים על שלב ב של החידון. חשוב לעשות מאמצים רבים כדי לזכות בכל הנקודות. קראו היטב את השאלה, חישבו היטב על התשובה. הלוואי שכולכם תזכו!!!! חנוכה שמח.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
מוסיפים אור
פעילויות רבות היו בביה"ס במהלך השבועות האחרונים. פעילויות של הוספת אור בקהילה- מעורבות חברתית, חלוקת שי לחיילים, חלוקת זרי פרחים, זהירות בדרכים כחלק מלקיחת אחריות ועוד...תמונות למעלה ובהמשך הכתבות.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
קרא עוד...
לקראת הבחירות לכנסת בעוד כשלושה שבועות - הכרות מענינת עם הנושא באתר גלים
קרא עוד...
במרחב זה נביא דברים במתמטיקה, עולם המספרים, אנשים שעסקו ועוסקים במתמטיקה , חידות ועוד.
קרא עוד...
עובדים בפינת החי, מתחזקים ונהנים
קרא עוד...
בתגבור אנו עוסקים במצוות ישוב ארץ ישראל.התלמידים למדו הלכות כלאיים , גם דרך הידיים.תמונות של הילדים, שאת האדמה עובדים,לא רק בטו בשבט שותלים, גם בימים רגילים
קרא עוד...
קרא עוד...
מה היה לנו ביום גוש קטיף? -. מרכז למידה נהדר הוקם במקלט וילדים עברו בתחנות ,שמעו וחוו את הסיפורים והגירוש.
קרא עוד...
בשנת תשכ"ט ( 1970 ) קיבלה ממשלת ישראל את ההחלטה על הקמת היאחזויות נח"ל ברצועת עזה, היא גוש קטיף.בעקבות החלטה זו הוקמו 21 ישובים שבהם חיו קהילות מגוונות, נוצרו חיי תורה ותרבות עשירים ופותחה חקלאות מיוחדת לחבל ארץ זה .
קרא עוד...
מצורף קישור לסרטים שנעשו על גוש קטיף. פתחו וצפו.
קרא עוד...
מטיילים ונהנים
חווינו טיול מדהים בשטחי האזור שלנו. עלינו מעפרה עד היישוב עמונה.העלייה היתה קשה אך בסופו של דבר המבט מלמעלה על כל עפרה היה שווה את זה.מייד רצנו למלאכה והתפצלנו לקבוצות. קבוצה אחת התחילה בהכנת הפיתותבטאבון וקבוצה אחרת רצה לחקור את דיר העיזים/ כבשים.חזרנו כ"כ מרוצים ושמחים והודנו להקב"ה ולכל מי שטרח.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
לימוד רמב"ם בביה"ס. סיום ספר "קדושה". יישר כח ללומדים!!! ארכיון תשעג
בשעה טובה סיימנו בשבוע שעבר את ספר "קדושה" של הרמב"ם. תלמידים רבים סיימו ספר זה. זאת כחלק מתכנית הרמב"ם היומי. תכנית הלימוד היא: פרק ליום שבו אנו עוברים על כל הי"ד החזקה של הרמב"ם בשלוש שנים. המטרה היא היקף בסיסי על כל תורה שבע"פ. גדולי ישראל בדורות האחרונים (הרב קוק, הרבי מילובביץ' והרב אליהו) דיברו רבות על חשיבות לימוד הרמב"ם - כבר מגיל צעיר. כתבי הרמב"ם כתובים בשפה ברורה ובהירה - השווה לכל נפש, דבר המאפשר למידה מהירה ומהנה.יישר כח לכל הלומדים!
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
תלמידי וצוות ביה"ס אהל שילה בנים מאחלים מזל טוב לישוב שילה לרגליום ההולדת ה-36
לפני 35 שנה הוקמה שילה, הישוב הראשון בגוש שילה. מאז ועד היום התווספו אלפי תושבים לגוש שילה בישובים הסמוכים שהוקמו. תלמידים יקרים, כתבו ברכות לישוב שילה ולישובים שלכם, שנזכה לצמיחה גדולה ולאלפי תושבים נוספים. את הברכות שילחו באתר ואנחנו נכין ספר ברכות.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
קרא עוד...
ספרים על שלג- כיצד נוצר שלג- ומה עוד? כנסו ותהנו.......שתפו תמונות חורף מהבית ומיסרו דרישת שלום לחברים. התגובות עוברות סינון
קרא עוד...
לפני 35 שנה זה קרה!!!הישוב הראשון בגוש שילה עלה לקרקע. איך? מי היו הראשונים? תלמידים יקרים, כל אחד מכם מוזמן לכתוב ברכה לישוב שילה לרגל יום ההולדת .
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
סרט עלילתי לכל המשפחה - המספר את סיפורו של שלומי נער המתכונן לבר המצוה שלו ומתמודד עם הקשיים עם משפחתו ווחבריו. ניתן לרכוש את הסרט המלא בבית הספר "אהל שילה" בנים - 029400198
קרא עוד...
קרא עוד...
שימו לב אל הנשמה
"שימו לב אל הנשמה" יישר כח לתלמידים שייצגו את בית הספר בכנס מנהלים ארצי של החינוך הממלכתי דתי שהתקיים השבוע ביום רביעי (י"ג סיון) בירושלים.התלמידים הופיעו בפני כ-400 מנהלים של בתי הספר היסודיים מצפון הארץ ועד דרומה במעמד סגן שר החינוך ח"כ אבי וורצמן, קישור לדיסק בתוך הכתבה.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
ילדי כתות ב לומדים על קציר חיטים בעשיה אמיתית.
בתגבור כיתות ב4 וב5 זרעו השקו וגדלו חיטה. לפני חג הביכורים. עשינו קציר חיטים עם מגלים כמו בזמנים הטובים... למדנו את הלכות קצירת העומר, הילדים הציגו לפני כיתות א' הצגה דרכה גם הילדים הצעירים את ההלכות מכירים. אחר כך יצאנו כולם אל השטח ביחד וקצרנו לפי כל הכללים והמנהגים שלפני אלפי שנים היו נהוגים. יש כאן מס' תמונות תוכלי להוסיף אותם לתגבור או לחדשות.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
פסח שני - היום, י"ד אייר
"ענינו של פסח שני הוא שאין דבר אבוד, תמיד ניתן לתקן. אפילו מי שהיה טמא, מי שהיה בדרך רחוקה, ואפילו אם הדבר נעשה "לכם", כלומר ברצונו – למרות זאת ניתן לתקן". (הרבי מליובאוויטש זצ"ל).
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
מברכים את המדינה - כותבים, מציירים, מקשטים ושולחים לנו את הברכות. חג שמח לכולם
חוגגים עצמאות- מברכים, קוראים ומתענינים, יוצרים - כתבו ברכות ושלחו. בנוסף כנסו לתחום דעת מתמטיקה לפעילויות על מגן דוד.בדף זה - קישור לאתר גלים על המקור למגן דוד. חג שמח
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
קרא עוד...
טקס הכתרת חתני המשנה
טקס מרשים ביותר של הכתרת פרחי וחתני המשנה נערך בביה"ס לקראת היציאה לחופשת הפסח. החתנים הוכתרו לאחר שבמשך מס' חודשים שיננו משניות ונבחנו על כך אצל האחראים. פתחו את הכתבה וקראו.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
התזמורת הבית ספרית בביצועים מדהימים. קונצרט לתלמידי ביה"ס
במסגרת התכנית המוזיקלית שמתקיימת השנה בבית הספר לכיתות ו-ז , התקיים לראשונה קונצרט לפני כיתות ה-ח. במסגרת הקונצרט שמענו ביצועים מרגשים של שירים שונים. פתחו את הכתבה לקרוא עוד ולהנות מהתמונות.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
יום ספורט בהפעלת כתות ז
כמיטב המסורת בחודש אדר הפעילו בני כיתות ז מחזור י"ט בניצוחם של המחנכים הרב שמעיה תירם והרב דוד אפטר ביום ספורט עם 16 תחנות שונות ומגוונות.יישר כח לתלמידים היקרים שפעלו בשמחה ובהתלהבות , למרות מזג האוויר.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
משנכנס אדר מרבים בשמחה
משנכנס אדר מרבים בשמחה כמיטב המסורת בחודש אדר הפעילו בני כיתות ז מחזור י"ט בניצוחם של המחנכים הרב שמעיה תירם והרב דוד אפטר ביום ספורט עם 16 תחנות שונות ומגוונות. תמונות וסרטונים מהיום המדהים- בכתבה
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
פעילויות אחרונות בביה"ס מסוכות ועד יג חשון
שלום לכולם,בחודש האחרון נערכו פעילויות רבות בביה"ס.החל מהרקדת ר"ח, פעילויות שקשורות לנושא החודשי, יום מים, יום תנועות התמונות הרצות ברצף בכתבה הראשית ממחישות מעט מהפעילות השוטפת.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
סוף שנה מתקרב. הפעילויות בביה"ס רבות ומגוונות.התמונות למעלה בכתבה הראשית.
קונצרט של תלמידי המוזיקה, הפסקה פעילה, תערוכות במדעים, אנגלית, ימי שיא,תחרויות ספורט, גביע, שיא חדש בספורט, מסיבות סוף שנה וסיום חומשים ועוד הרבה הרבה ארועים. עקבו אחרינו במדור זה.
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
אהבת הארץ - חידון בית ספרי
וְשַׁבְתִּי אֶת שְׁבוּת עַמִּי יִשְׂרָאֵל וּבָנוּ עָרִים נְשַׁמּוֹת וְיָשָׁבוּ וְנָטְעוּ כְרָמִים וְשָׁתוּ אֶת יֵינָם, וְעָשׂוּ גַנּוֹת וְאָכְלוּ אֶת פְּרִיהֶם. טו וּנְטַעְתִּים עַל אַדְמָתָם, וְלֹא יִנָּתְשׁוּ עוֹד מֵעַל אַדְמָתָם אֲשֶׁר נָתַתִּי לָהֶם אָמַר יְהוָה אֱלֹהֶיךָ
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
חמ"ד של קיץ - אתר חינוכי של החמ"ד עם פעילויות חינוכיות במהלך הקיץ
הורים יקרים, מצורף קישור לאתר של החמ"ד. כדאי להיכנס ולהתרשם, וכמובן להרשם.האתר של החמ"ד - סרטים, חידות, משחקים, שפע של פעילויות ופרסים למשתתפיםכמו כן, אפשר להרשם ללימוד של שימוש בכלים מתוקשבים בקישור נוסף. קיץ טוב לכולם http://cms.education.gov.il/EducationCMS/Units/Hemed/PailoyutKit קישור לחמד של קיץ קיץ דיגיטלי - הקישור להרשמה. ההסבר בתוך הכתבה
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
קרא עוד...
קרא עוד...
אז ישיר משה ובני ישראל...באור מקורי לשירת הים ע"י כתה ב4
עוד מעט מגיע הפסח וכולנו נגיד את שירת הים בזמן אמת.האמת שאת שירת הים כולנו בכל יום אומריםאבל בינינו, יש שם מילים קשות שאני לא בטוח שכל הילדים,ואולי אפילו המבוגרים באמת מבינים מה הם אומרים.אז הנה כיתות ב' את הכפפה מרימים ,עשו לכם מצגת עם תמונות שמבארות ומסבירות את הדברים.קדימה, לצפות אתם מוזמנים
קרא עוד...
תגובות: -1   צפיות: -1
אהל שילה תשעה
חמ"ד של קיץ
ערב שירת התורה
מגלים עולם כדאי להיכנס
ריכוז חברתי
אלבום תמונות תשעד
טווים מעשים טובים ברשת
חטיבה מדברת
תשעד
השבוע בהיסטוריה
תחומי דעת
מרחבי כיתות
פינת חי - חיות וחיוכים
למידה מהבית בשעת חירום
תגבור- לומדים בשמחה
פרשת שבוע
חדשות
עין טובה- מבט המנהל
סרטונים
ארכיון
עבודה אישית
למידה בשעת חירום
חיפוש באתר